Dodano: 2024-03-22, Niedziela Palmowa 24.03.2024.

Niedziela Palmowa 24 marca 2024

1. W poniedziałek 25 marca zawsze przypadała uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak ze względu na Wielki Tydzień została ona przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia. Szczegóły podane zostaną później.

2. We wtorek z racji całodniowej spowiedzi w Wolsztynie Biuro Parafialne – nieczynne.

3. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:
a) Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Przed Mszą Św.będzie o godz. 17.30 przed Najśw. Sakr. Modlitwa Różańcowa w int. o nowe powołania kapłańskie, zakonne
i misyjne prowadzona przez 5 RM z Wielichowa
. Wszystkie dzieci, które zabrały do domów „Skarbonki Wielkopostne” proszone są o ich przyniesienie do kościoła i złożenie ich przed ołtarzem. Adoracja w ciemnicy do godz. 20.00. Odpust zupełny można uzyskać za uroczyste odmówienie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem”

Biuro Parafialne - w Wielki Czwartek – nieczynne!!!

b) Wielki Piątek - pamiątka śmierci Pana Jezusa na krzyżu, obowiązuje post ścisły.
Od godz. 15.00 do 18.00 - adoracja indywidualna Pana Jezusa w ciemnicy.
W Wielichowie Droga Krzyżowa o godz. 17.30 we Farze – zapraszamy na to nabożeństwo także Parafian z Zielęcina i z Gradowic.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 i rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim będzie do godz. 21.00.
c) Wielka Sobota - Wigilia Paschalna.

Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 - 20.00 według następującego porządku:

8.00 -   9.00 Koło Gospodyń                   14.00 - 15.00 Łubnica

9.00 - 10.00 Trzcinica                              15.00 - 16.00 Wielichowo-Wieś

10.00 - 11.00 Dębsko                                16.00 - 17.00 Matki Różańcowe

11.00 - 12.00 Dzieci, Młodzież                 17.00 - 18.00 Wielichowo

12.00 - 13.00 Gradowice                           18.00 - 20.00 Adoracja indywidualna

13.00 - 14.00 Ziemin
Uwaga! Od następnego roku zmienimy porządek Adoracji przy Grobie Pańskim !
Święcenie potraw: Wielichowo o godz. 10.00, 13.00 i 16.00
1 kapłan: Ziemin godz. 10.30, Dębsko godz. 11.00, Trzcinica godz. 11.30;

będziemy jeździć własnym samochodem

Uwaga ! W Dębsku na życzenia Parafian święcenie potraw będzie na Sali Wiejskiej oraz na ul. Rakoniewickiej przy krzyżu.

2 kapłan: Gradowice godz. 10.30, Łubnica godz. 11.00, Zielęcin godz. 11.30;

będziemy jeździć własnym samochodem
Uwaga ministranci! Zbiórka dla ministrantów będzie w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek
o godz. 11.00,  a w Wielką Sobotę o godz. 13.15

Liturgia Paschalna o godz. 20.00 ( przynosimy świece – pamiętajmy o  tzw. okapnikach do świec ).  W Zielęcinie Liturgia Paschalna będzie o godz. 19.00

4. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Rezurekcja o godz. 6.00

( z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni – śpimy godz. krócej!!! )

Panów strażaków prosimy o asystę na Mszę św. Rezurekcyjną. Prosimy także o sztandary
i feretrony. Następne Msze św. w Wielichowie o godz. 9.00 ( różaniec o godz. 8.20

prowadzi 7 RM z Wielichowa ) następna Msza św. w Wielichowie o godz. 12.30!!!
Nie ma Mszy św. o godz. 15.00,  w Gradowicach i w Zielęcinie Msze św.  o godz. 11.00!!!

5. Poniedziałek Wielkanocny - Msze św. jak w każdą niedzielę.

Ofiary zbierane przed kościołami przeznaczone będą na KUL w Lublinie WT w Poznaniu
i Szkoły Katolickie.

6.Podziękowania:

a) dziękujemy Parafianom z Gradowic za oprawę liturgiczną Odpustu ku czci Św. Józefa.
b)mieszkańcom Łubnicy za przygotowanie Drogi Krzyżowej oraz za udział w niej, dziękujemy także wszystkim innym Parafianom za wspólną  modlitwę. „Bóg zapłać”.

c)za Daninę Diecezjalną – również „Bóg zapłać”

7. Zapowiedzi przedślubne:

a) Śmidoda Sandra                    par. Wielichowo

Banach Krystian                     par. Rakoniewice   zap. II

b) Kąkolewska Angelika            par. Łęki Wielkie

Drgas Piotr                             par. Wielichowo     zap. I

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Wambierzyc, Barda oraz do Kamieńca Ząbkowickiego.

9. Ogłoszenie dodatkowe:

Caritas Archidiecezjalna w P-niu prosi, aby podać w ogł. paraf. nast. Ogłoszenie:

Trwa czas rozliczenia podatkowego ( do 30 kwietnia ), w którym podatnicy mają możliwość przekazywania 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Czynimy starania, aby wspólnoty parafialne naszej archidiecezji mogły wspomóc Caritas Poznańską.
Dzięki pozyskanym środkom finansowym będziemy mogli kontynuować codzienną pomoc ludziom będącym w różnych potrzebach.

10. Ogłoszenie specjalne:
Podajemy do publicznej wiadomości, że Firmą, która będzie przeprowadzała roboty budowlane na dachu kościoła cmentarnego pw. Narodzenia NMP w Wielichowie będzie Firma P. Stefana Rzepki z Bucza. Podajemy też informację z otwarcia ofert: cena netto: 474.000,00 zł cena brutto: 583.020,00 zł. W/w oferta była korzystniejsza aniżeli drugiej Firmy Blach-Dek z Wolsztyna. Wkrótce zostanie podpisana Umowa na wykonanie prac na kościele.